tel. 12 272 21 63
biuro@gama-dent.pl

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe

Endodoncja to inaczej leczenie kanałowe zęba. Jest dyscypliną specjalizującą się w leczeniu powikłań próchnicy, chorób przyzębia oraz urazów zębów. Jest bardzo często jedyną metodą, która może uratować zęba przed usunięciem.
Najbardziej wewnętrzną część zęba stanowi miazga, która może ulec zapaleniu, które często objawia się bólem. Najczęstszą przyczyną zapalenia miazgi jest głęboka próchnica. Leczenie kanałowe jest konieczne w przypadku nieodwracalnego zapalenia miazgi i uszkodzenia nerwu. W tej sytuacji należy usunąć z kanału korzeniowego resztki nerwu oraz bakterie.

Oczyszczenie kanałów nie jest łatwym zabiegiem, ponieważ mają one małe rozmiary. Jednocześnie bardzo ważne jest dokładne oczyszczenie zęba, dzięki czemu może on dłużej przetrwać. Nowoczesna technologia z użyciem specjalistycznego mikroskopu umożliwia precyzyjne wykonanie zabiegu. Mikroskop pozwala naszym lekarzom uzyskać doskonałą widoczność w najtrudniej dostępnych miejscach oraz odnaleźć wszystkie chore kanały. Zastosowanie w leczeniu kanałowym endometru pomaga określić długość kanału i eliminuje konieczność wykonywania dodatkowych zdjęć rentgenowskich.

Leczenie kanałowe w naszym gabinecie przeprowadzane jest w sposób całkowicie bezbolesny, a dzięki nowoczesnym metodom i doświadczeniu naszych lekarzy zakażona tkanka zostaje całkowicie usunięta, a sam kanał 
wypełniony jest po sam wierzchołek, co warunkuje wysoką skuteczność leczenia.

kanalowe-4

Copyright 2016 Gama-Dent