tel. 12 272 21 63
biuro@gama-dent.pl

Sedacja wziewna gazem rozweselającym

Pomimo, iż w dzisiejszych czasach zabiegi stomatologiczne są bezbolesne, istnieje duża grupa pacjentów, którzy panicznie boją się dentysty. Taki strach nazywany jest dentofobią.

Z myślą o takich pacjentach oferujemy w naszym gabinecie zabiegi z zastosowaniem sedacji wziewnej podtlenkiem azotu, czyli gazem rozweselającym.

Gaz rozweselający jest bardzo bezpieczny i nieszkodliwy. Stosowany jest w medycynie i stomatologii od dawna. Urządzenia do podawania podtlenku azotu i tlenu są odpowiednio zabezpieczone w celu podania podtlenku i tlenu w odpowiednich proporcjach. Takie zabiegi w gabinecie stomatologicznym nie wymagają obecności anestezjologa.

Uspokojenie uzyskuje się wdychając gaz rozweselający za pomocą maseczki zakładanej na nos. Pacjent jest wprowadzany w stan przyjemnego rozluźnienia i częściowo zniesienia czucia bólu. Podczas sedacji wziewnej pacjent nie śpi i jest świadomy. Przyjemność przebywania w tym stanie powoduje, że pacjent nie odczuwa ani strachu ani lęku. Sprzyja to zarówno podawaniu znieczulenia, jak również przeprowadzaniu nawet długotrwałych zabiegów w znieczuleniu.

Wskazania:

– nie należy jeść co najmniej 2 godziny przed zabiegiem
– kobiety będące w ciąży muszą to koniecznie zgłosić
– nie należy pić alkoholu w dniu zabiegu
– samochód można prowadzić po 30 minutach od zakończenia podawania gazu

Copyright 2016 Gama-Dent