tel. 12 272 21 63
biuro@gama-dent.pl

Implantologia

Każdy z nas może stracić ząb. Czasem wystarczy tylko chwila. Implanty rozwiązują ten problem w sposób naturalny i niewidoczny. W miejscu gdzie wcześniej występował ząb stomatolog umieszcza niewielką, wysoce zaawansowaną technologicznie tytanową śrubę. Tytanowa śruba zrasta się z kością w procesie osteointegracji dając mocne i trwałe rozwiązanie. Zwykle zabieg nie zajmuje więcej czasu niż standardowe leczenie. Potem na stałe zamocowana zostaje docelowa korona zębowa.

Korona oparta na implancie nie wymaga klamer utrzymujących. Nie ma też konieczności niszczenia żadnego z zębów poprzez ich szlifowanie. Implant zachowuje również naturalny kształt kości szczęki, co poprawia komfort pacjenta.

Zalety Implantów

Największą zaletą implantów jest ich trwałość. Właściwie wykonane i wprowadzone oraz później utrzymywane w higienie mogą przetrwać całe życie.

Zęby odrestaurowane na implantach wyglądają tak samo jak prawdziwe i nie ma możliwości ich poluzowania się lub po prosty wypadnięcia. Dba się o nie tak jak o naturalne zęby, nie wymagają również stosowania żadnych klejów do protez.

W przypadku utraty jednego lub kilku zębów pogarsza się jakość zgryzu oraz stopniowo może to prowadzić do zaniku masy kostnej szczęki. W konsekwencji zmienia się kształt i pogarsza wytrzymałość szczęki a w konsekwencji też twarzy. Implanty zapobiegają temu procesowy a wręcz wspomagają w stymulacji wzrostu kości.

Noszenie ruchomych protez może utrudniać wypowiadanie wielu słów oraz nie pozwalają na dokładne gryzienie potraw, co niekorzystnie wpływa na trawienie. W przypadku implantów, które zachowują się  jak naturalne zęby można zapomnieć o tego rodzaju problemach.

Kiedy w jamie ustnej brakuje jednego lub kilku zębów, zęby istniejące, tracą wsparcie od sąsiadujących zębów i przesuwają się na ich miejsce przez co dochodzi do nieprawidłowości w zgryzie, a w konsekwencji nawet do utraty kolejnych zębów. Uzupełnienie braków za pomocą implantów zębowych powoduje, że ten problem nas nie dotyczy, bo wszystkie zęby, czy też naturalne czy sztuczne są na swoim miejscu.

Implanty mogą zmienić Twoje życie! Umów się z nami na konsultacje!

Copyright 2016 Gama-Dent